Cvičíte, no je to „nuda“? Porazte stereotyp!

Ak chodíte behať a máte každý deň tú istú trasu, po čase vás môže táto trasa jednoducho prestať baviť. Tak ako je to so všetkým, čo robíme stále rovnako, to isté sa nám môže zunovať aj pri cvičení. Je to normálne a z času na čas sa to stane každému, avšak nevešajte hlavu a skúste sa zamyslieť, ako by ste to zmenili, aby vás to naďalej bavilo.

Cvičíte, no je to "nuda"? Porazte stereotyp!

Cvičíte, no je to „nuda“? Porazte stereotyp! (Foto: unsplash.com)

Vymyslite niečo na zmenu

Pri cvičení, tréningu, športe sa vyhnite rutine a vymyslite niečo na zmenu, aby vás táto činnosť stále bavila. Len nemyslite na to, žeby ste azda s touto vašou zdraviu prospešnou činnosťou jednocho prestali, to rozhodne od vás nechceme. Ak napríklad behávate okolo ihriska, skúste si íšt zabehať v menej frekventovaných uliaciach v meste alebo vyhľadajte poľné cesty v okolí.

Ak chodievate napríklad na bicykel, pozrite do mapy, či nenájdete aj iné cyklotrasy, ktoré ešte nepoznáte. Podobných tipov sa dá vymyslieť mnoho, skúste sa zamyslieť, akú zmenu by ste vyskúšali pri najbližšom tréningu. Určite uznáte, že ak chodíte na bicykel denne alebo obdeň, taká zmena môže byť viac ako vítaná.