Mýty o chudnutí alebo ako chudnúť zdravou cestou

Niektoré ženy sa snažia schudnúť celý život a nejde im to, niektoré to vyskúšajú raz a keďže zvolia správnu taktiku, tak sa im podarí dosiahnuť presne to, čo si zaumienili. Chudnutie je stále veľmi aktuálna téma, pri ktorej má často každý iný názor. No a na základe toho potom vznikajú dezinformácie a mýty, ktoré sa posúvajú od jedného človeka k ďalšiemu. V dnešnom článku sa vám pokúsime vyvrátiť tie najčastejšie mýty čo sa týka chudnutia a uvedieme ich na pravú mieru.

Mýty o chudnutí alebo ako chudnúť zdravou cestou (Foto: unsplash.com)

Pri chudnutí by ste mali jesť čo najmenej

Častá chyba, ktorú ženy dodržiavajú a vidia, že to funguje. No ďalšia vec je to, čo príde po dlhšej dobe, ako tento stravovací režim dodržiavate. Takéto diéty vedú jedine k poruchám príjmu potravy alebo následnému prejedaniu. Keďže jete nedostatok, tak vaše telo si začne pýtať stravu, hlavne teda cukry, ktoré rýchlo naštartujú organizmus. Takže sa vrhnete na všetky tie nezdravé veci, ktoré ste si schovávali. Vo výsledku to má aj ďalší priaznivý efekt, môžete tak ušetriť, pretože miniete menej. Ešte viac ušetríte pri nákupe online, ak využijete pri nákupe zľavové kódy. Stačí uplatniť pri nákupe v obľúbenom obchode a úspora môže byť aj desiatky eur.

Pri chudnutí treba jesť, mali by ste mať čo najpestrejšiu stravu, aby ste prijímali všetky vitamíny a minerály. Len tak vaše telo dostane to, čo potrebuje, nebude neustále hladné a odrazí sa to aj na vašom zovňajšku. Pri nedostatku stravy nie je výnimkou nadmerné padanie vlasov, horšia kvalita pleti a nechtov, nezdravý vzhľad a neustála únava. To môže vyriešiť pitie kávy. Taktiež nám môže pomôcť znížiť chuť na jedlo. Dôležité je však mať správny kávovar na prípravu kávy, aby káva nebola zbytočnou záťažou pre naše srdce a žalúdok.

Nesmiete jesť po šiestej večer

Asi najčastejší mýtus, ktorý sa vo svete chudnutia a fitnes objavuje. Časové obmedzenia, kedy by ste mali jesť a kedy už jesť nemôžete. Rovnako je mýtus aj to, že ovocie môžete jesť len doobeda, pretože poobede z neho priberáte. Vôbec nie je dôležité, kedy jedlo prijímate. Ale ako to, že niektorí ľudia, ktorí nejedia po šiestej z toho potom schudnú? Všetko je to o kalorickom deficite. Zo stravy musíte prijať menej kalórií, ako ich spálite. Ak niekomu chutí hlavne večer a naučí sa večer už nejesť, tak sa dostane do kalorického deficitu a z toho sa mu podarí schudnúť. 

Viete si pomôcť
Vždy však len overené a dobre známe prípravky. Tieto tabletky na chudnutie ponúkajú aj mnohé lekárne, ich užívanie je bezpečné a viaceré ponúkajú pomoc ako pri útlme chutí po jedle, tak pri spaľovaní kalórii a tukov. Vždy sa však držte odporúčaného dávkovania.