Aké sú najlepšie materiály oblečenia do horúcich letných dní?

Keď nás zasiahnu vysoké teploty, tak chceme mať na sebe oblečenia čo najmenej. Niekedy to ale nie je len o dĺžke alebo množstve oblečenia, ale tiež o kvalite a type materiálu. Pri nakupovaní by ste si mali skontrolovať, z čoho je daný kúsok oblečenia vyrobený. Ľahká blúzka vám môže pripadať ideálna, no keď je z polyesteru, budete sa v nej len potiť a nepríjemne zapáchať. Ktoré materiály sú na leto tie NAJ a ktorým by ste sa mali radšej vyhnúť? 

Aké sú najlepšie materiály oblečenia do horúcich letných dní? (Foto: unsplash.com)

Ktoré materiály ÁNO?

V prvom rade, do letných horúčav sú najlepšie prírodné materiály. Aj keď by ste sa v nich spotili, tak pot nebude zapáchať, látka to vsiakne a rýchlejšie vyschne. Takýmito materiálmi sú ľan, bavlna, viskóza alebo hodváb. Ľan je vzdušný, ľahký a odolný materiál. Jedinou jeho nevýhodou je, že sa rýchlejšie pokrčí. Bavlna je mäkká, príjemná a jednoducho sa udržiava. Veľkou výhodou hodvábu je, že vás bude chladiť a na tele ho ani nebudete cítiť. Samozrejme, do hodvábnych kúskov treba viac investovať. Na leto tiež odporúčame voľnejšie strihy a svetlé farby, pretože v čiernej sa pri lúčoch slnka budete oveľa viac potiť. 

Ak sa pozeráte po nových kúskoch, nezabúdajte na aktuálne zľavové promo kódy a kupóny. Na stránkach PromoKod.sk ich nájdete prehľadne na jednom mieste, nezmeškáte tak ani žiadny výhodný výpredaj ani špeciálne extra akcie.

Čomu by ste sa mali vyhýbať

V skratke – vyhýbajte sa hlavne syntetickým vláknam. Samozrejme, neráta sa do toho športové oblečenie, ktoré je z takýchto vlákien vyrobené. No to je prispôsobené na to, aby bolo elastické a rýchlo vyschlo. Pri bežnom oblečení (šatách, košeliach, topoch, nohaviciach) nesiahajte po polyesteri či vysokom podiele elastanu. Pokožka sa v takomto oblečení bude dusiť, čo vôbec nie je zdravé. Okrem toho by ste sa mali v lete vyhýbať aj príliš hrubým materiálom (vlne alebo džísovine). Siahnite namiesto riflí po ľanových nohaviciach a uvidíte ten rozdiel. 

Ak plánujete dovolenku či výlet do zahraničia, nezabúdajte na cestovné poistenie. Vybavíte aj online a to dokonca lacnejšie. Poznáte ktoré cestovné poistenie je najlepšie? Na stránkach CestovnePoistenia.sk nájdete prehľadné porovnanie, aj všetky potrebné informácie.