Ako sa zbaviť menštruačných bolestí bez tabletiek? Môže pomôcť aj sex?

K ženským dňom patria aj nepríjemné bolesti a keby ste sa spýtali akejkoľvek ženy na to, či by sa chcela zbaviť bolesti bez liekov a prírodnejšou cestou, každá by určite odpovedala áno. A pritom to nie je zložité, stačí poznať tie správne triky a iné metódy, ktoré pri menštruačných bolestiach pomáhajú. Je jasné, že každá žena je iná a pre každú bude fungovať niečo iné, preto by ste mali vyskúšať toho čo najviac a nájsť to, čo zaberá práve vám. 

Ako sa zbaviť menštruačných bolestí bez tabletiek? (Foto: pixabay.com)

Teplo

A to v akejkoľvek forme. Teplo totiž uvoľňuje svalstvo a tak aj menštruačné kŕče, ktoré vlastne dopomáhajú k „očisteniu“ vašej maternice. Ak ešte menštruáciu nemáte, ale chcete vopred urobiť opatrenia, vďaka ktorým budú vaše kŕče o čosi slabšie, je dobré si dať horúci a poriadne dlhý kúpeľ. Okrem toho je fajn si dať do neho aj nejakú prírodnú penu alebo soľ do kúpeľa, vďaka ktorým sa lepšie zrelaxujete a spravíte si takú domácu aromaterapiu. Ak už však menštruáciu máte, ideálna je sprcha s teplou vodou. Pár minút si nechajte tiecť teplú vodu na brucho a svalstvo by sa malo postupne uvoľňovať.

No a čo robiť potom, keď sa teplá sprcha skončí? Vtedy zvoľte zdroj tepla, ktorý si priložíte na brucho a budete tak môcť oddychovať. Najlepší je na toto termofor, no ak ten doma nemáte, tak je fajn použiť aj nahriaty uterák, ktorý si nahrejete na radiátore, prípadne si na brucho priložte fľašu s horúcou vodou, tá bude tiež slúžiť ako domáci termofor, no hriať bude oveľa kratšie.

Bylinky a čaje

Ako sme už spomínali, tak bylinky môžete využiť na aromaterapiu pri horúcom kúpeli pred menštruáciou. No pri prvých, bolestivých dňoch menštruácie je dobré začať piť ženský čaj. Kúpite ho bežne v lekárni a sú v ňom zmiešané také bylinky, ktoré majú za účinok zmierňovanie menštruačných bolestí. Nachádzajú sa tam napríklad alchemilka, hluchavka, medovka alebo rumanček.

Dostatok vitamínov

Mať dostatok vitamínov, minerálov a ďalších zdraviu prospešných látok je pre telo veľmi dôležité. Najlepšie je ich mať dostatok zo stravy. Povedzme si to však rovno, že pri týchto dňoch chuť do jedla skutočne nemáme. Tu môžu pomôcť výber správnych multivitamínov, ktoré tieto látky vedia dostatočne doplniť.

Orgazmus

No a čo sex a menštruácia? Možno sa vám to zdá úplne divné, ako predsa dosiahnuť orgazmus počas bolestivej menštruácie, no podľa gynekológov je aj tento spôsob úľavy od bolesti naozaj účinný. Hlavne ak mávate bolesti pred začatím menštruácie alebo viete, že sa menštruácia čochvíľa začne. No a ako funguje orgazmus na bolesť? Pred menštruáciou a aj počas nej vám hladina hormónov veľmi kolíše a počas orgazmu sa telo upokojí. Maternica sa potom dostatočne prekrví a predmenštruačné bolesti tak ustúpia.

Ak sa už rozhodnete siahnuť po liekoch, vitamínoch či iných podporných liekoch a výživových doplnkoch, práve cez internet ich viete nakúpiť najvýhodnejšie. Samozrejme vždy voľte len overené obchody a na http://www.zlavove.sk/ nájdete zľavové kódy a kupóny k nákupu do online lekárni ako DrMax, Pilulka a mnohých ďalších.