Viete, vďaka čomu okamžite zažiarite? Tipy na účinné beauty zbrane pre každú ženu

Ženy to majú ráno o trochu komplikovanejšie, než muži. Zatiaľ čo oni si len umyjú zuby a prejdú prstami vo vlasoch, nás čaká celý rad skrášľovacích procedúr. Chcete vedieť, ako to urobiť rýchlo a efektívne? Poradíme vám!

Viete, vďaka čomu okamžite zažiarite? Tipy na účinné beauty zbrane pre každú ženu

(zdroj: unsplash.com)

Nezabúdajte na svoje lícne kosti

Možno ste nevedeli, aké dôležité je pre váš celkový vzhľad obočie. Vykreslite si jeho líniu po spodnej hranici. Dodáte mu dôraz a presný tvar, ktorý by mal pôsobiť prirodzene a zároveň zvýrazniť vašu tvár. Nemenej dôležité sú aj dokonale vytvarované lícne kosti. Zvýraznite na sebe to, čo je krásne – podtrhnite svoje lícne kosti bronzerom tak, aby mali o dva až tri odtiene tmavšiu farbu. Dodajú vám sviežosť a zároveň tmavší efekt. A ak ste sa niekedy pýtali, na čo je biela ceruzka, tak na to, aby vám v tvári vytvorila kontrast svetla a tmavšieho obočia. Rozjasňuje oči a otvorí váš pohľad tak, aby bol prístupný všetkým, ktorí sa na vás počas dňa pozrú. Využite rovno jeden či viacero z najlepších make-upov.

Chráňte sa pred slnkom

Nikdy nepodceňujte účinky slnka. Krém s ochranným faktorom by počas leta mala používať každá žena, pretože pleť priamo vystavená slnku skôr starne, vznikajú na nej pigmentové fľaky a je náchylnejšia na rakovinu. Zo slnka a tepla vám môžu aj popraskať pery. Používajte balzam s ochrannou proti slnku, alebo jednoducho zmiešajte cukor s kokosovým olejom a máte dokonalý peeling pre svoje zničené pery. Ak si ním po nich pošúchate, pomôže vám z nich zlúpať starú kožu a poskytne výživu pre novú.

Vlasy sú naozaj koruna krásy

Vlasy by sa mali lesknúť. Preto ich umývajte šampónom hlavne pri korienkoch, pretože po dĺžke vlasu bude šampón stekať tak či tak. Na záver skúste studený oplach, prípadne využite jablčný ocot, ktorý priaznivo pôsobí práve na lesk vlasov. Nebojte sa suchého šampónu – absorbuje mastnotu vlasov, tvaruje ich objem a vaše vlasy vydržia deň-dva dlhšie krásne a bez mastnoty. Ak chcete dosiahnuť veľký objem vlasov, stačí kefa a fén. Teplom sa totiž stimulujú vlasové vlákna k lepšej schopnosti tvarovať sa a čím menšie pramene fénujete na kefe, tým väčší objem docielite.

Všetko podčiarkne vaša vôňa. Nemáte ešte tú svoju? Pomôže výber pre najlepšie parfémy roka pre ženy.