3-zložkový domáci prostriedok pre rast vlasov

Nekupujte drahé prípravky na rast vlasov, ktoré sú plne chemických látok. Spravte si vlastný domáci prípravok len z prírodných zložiek. Dokopy sa jedná len o tri zložky – 1 vaječný žĺtok, 1 lyžica organického surového medu, 2 lyžice ricínového oleju. Toto všetko zmiešajte, naneste na hlavu, dajte si kúpaciu čiapku na 3 hodiny. Celé to opakujte 2x týždenne aspoň 2 mesiace. Vyskúšajte to, dámsky web a jeho čitateľky to predsa musí mať odskúšané.

3-zložkový domáci prostriedok pre rast vlasov

3-zložkový domáci prostriedok pre rast vlasov (Foto: unsplash.com)

Ako to funguje?

Ricínový olej je jedným z najúčinnejších prírodných liekov, ktoré sú veľmi užitočné pri stimulácii rastu vlasov. Ricínový olej má silné antibakteriálne a protiplesňové vlastnosti. To je dôvod, prečo ricínový olej je veľmi účinný pri liečbe folikulitídy, infekcií pokožky hlavy a lupín. Ricínový olej obsahuje vysoké množstvo kyseliny ricínolejovej, ktorá zvyšuje tok krvi v pokožke hlavy a podporuje zdravý rast vlasov.

Zdroj aminokyselín a bielkovín

Vaječný žĺtok je dobrým zdrojom aminokyselín a bielkovín. To je skutočne dôležité pre vaše vlasy, pretože tieto živiny stimulujú rýchly a zdravý rast vlasov. Vaječné žĺtky sú bohaté na biotín, ktorý má schopnosť regenerovať vlasové folikuly. Tretia, mimoriadne silná zložka – med, má silné antioxidantové, antimikrobiálne a protiplesňové vlastnosti. Med vyživuje vlasy, a preto je obsahom vosku.

Aj toto priniesol magazín žena na stránkach MagazinZena.sk, kde nájdete aj ďalšie témy pre ženy. Začítajte sa do tém ako sex a vzťahy, zdravie, móda a krása, lifestyle, štíhla línia, kultúra, voľný čas, pôžitky z kuchyne, kultúra, zaujímavosti a veľa ďalších tém.

Text: PR