Ako pripraviť pre deti tie najkrajšie vianočné sviatky?

Vianočné sviatky sú za dverami a väčšina z vás už pečie vianočné koláče a ozdobuje vianočný stromček. Vianoce sú o rodine, no viacerí si to neuvedomujú. Snažia sa mať doma všetko perfektne vyleštené, aby sa nestalo, že návštevy budú mať nejaké pripomienky na vianočnú výzdobu. Ako ale pripraviť tie najkrajšie vianočné sviatky pre svoje deti?

Ako pripraviť pre deti tie najkrajšie vianočné sviatky?

Ako pripraviť pre deti tie najkrajšie vianočné sviatky? (Foto: unsplash.com)

Vytvorte si tradície, ktorých sa budete držať každý rok

Tradície – aj o tom sú vianočné sviatky. Každá rodina má vlastné tradície a inak by to nemalo byť aj u vás. V niektorých rodinách sa vždy na Štedrý deň zídu ráno všetci členovia rodiny, aby ozdobili vianočný stromček. V iných si vytvárajú vianočné výzdoby pár dní pred sviatkami.

Akonáhle si založíte rodinu, vytvorte si určité tradície, ktorých sa budete každé sviatky držať. Tieto tradície sa prenesú na vaše deti a tie ich prenesú na svoje.

Nekupujte im veľa hračiek

Na darčeky sa tešia najviac tí najmenší. Dnešní moderní rodičia zahŕňajú svoje deti množstvom hračiek, no vôbec si neuvedomujú, že veľké množstvo hračiek ich deťom skôr škodí. Deti si nevážia tie hračky, ktoré majú a stále bažia po iných. Nedokážu sa s novými hračkami zahrať dlhšie ako pár hodín denne.

Ak svoje deti nebudete zahlcovať veľkým množstvom hračiek, naučíte ich vážiť si hračky, ktoré majú. Odporúčame vám investovať skôr do interaktívnych a edukatívnych hračiek pre deti. Dievčatám samozrejme vyberajte skôr hračky určené pre dievčatá. Medzi interaktívnymi a edukatívnymi hračkami nájdete ale univerzálne hračky aj pre dievčatá, aj pre chlapcov.

Trávte chvíle s rodinou a vyhnite sa sociálnym sieťam

Sociálne siete sú v živote vašich detí dosť dôležité. Skúste tieto sviatky prežiť bez zapnutej Wi-fi a užívajte si sami seba. Práve teraz je ten čas, kedy sa zíde celá rodina a nemusíme myslieť na prácu a pracovné povinnosti.

Spravte si výlety do prírody, podniknite zaujímavé aktivity v prírode – stavajte snehuliakov, choďte sa korčuľovať, sánkujte sa. Trávte viac času vonku. Prospeje to aj vašej imunite.

Text:PR