Osvedčený tip, ako vyčistiť mikrovlnku

Mikrovlnka si odnesie najviac nečistôt a usadenín z jedla. Keď otvoríte dvierka, naskytne sa ukážkový príklad toho, ako vyzerá usadená nečistota z jedla. Všetko sa dá vyčistiť a mikrovlnka nie je výnimkou. Stačí poznať jeden výborný trik, ako na to a mať správne čistiace pomôcky, pozrieme sa, ako na to.

Osvedčený tip, ako vyčistiť mikrovlnku

Osvedčený tip, ako vyčistiť mikrovlnku (Foto: unsplash.com)

Predtým ako ju idete vyčistiť, dajte do mikrovlnky pohár čistej vody, nechajte ho ohriať, pokým voda nebude horúca a začne vrieť. Vytvorí sa ideálne vlhké prostredie, ktoré vám uľahčí zbaviť sa nečistôt. Je to niečo na spôsob parného čističa, kde vďaka pary môžete lepšie, rýchlejšie a efektívnejšie vyčistiť aj silnejšiu vrstvu špiny. Zoberte handričku, môžete použiť univerzálny čistiaci prostriedok a očistiť spodný tanier v mikrovlnke a steny.

Práve mikrovlnka si v domácnosti odnesie asi najviac nečistôt a usadenín z jedla. Dosiahnite čistú mikrovlnku vďaka jednoduchému triku s pohárom vody. Aj keď to je možno jednoduchý trik, funguje veľmi dobre a určite ho musíte vyskúšať pri najbližšom upratovaní vo vašej kuchyni.