Z ktorých potravín sú najlepšie masky na pleť? Nájdete ich doma v chladničke!

Drahé masky v drogériách plné chemikálií a zbytočných zložiek navyše sa nie vždy oplatia. Preto je niekedy lepšie vedieť, čo si na pleť dávate, a preto by ste si masku mali vyrobiť sami doma. Často majú takéto masky lepší účinok ako tie z obchodu. A stačia vám na ne potraviny zo špajze. Z ktorých potravín sú najlepšie masky na pleť?

Z ktorých potravín sú najlepšie masky na pleť? Nájdete ich doma v chladničke!

Z ktorých potravín sú najlepšie masky na pleť? Nájdete ich doma v chladničke! (Foto: unsplash.com)

Med

Toto tekuté zlato pre pleť je plné antibakteriálnych zložiek a liečivých enzýmov. Všetky tieto dobré účinky dokáže preniesť aj na vašu pokožku. Preto môže zmierniť zanesenie pokožky a znížiť nadmerné mastenie pleti. Med je vďaka tomu najvhodnejší pre mastnú a aknóznu pleť. Najlepší je tepelne ani nijak inak nespracovaný med.

Citrón

Je kyselinou, ktorá vďaka svojim silným účinkom dokáže robiť na pleti zázraky. Nanášať šťavu z citrónu by ste mali na jazvy po akné, pigmentové škvrny, tmavé miesta na pleti alebo iné kožné nedokonalosti. S kyselinou citrónovou by ste mali však opatrne, aby ste pleť nepoškodili.

Škorica

Podobne ako med, tak aj škorica má antibakteriálne účinky, preto je dobré ich kombinovať dokopy. Pleť zbavuje baktérií, prekrvuje ju a zároveň hydratuje. Dá sa s ňou liečiť akné, no treba ju na pleť aplikovať pravidelne. Podobne môžete liečiť aj iné kožné ochorenia, napríklad ekzém, lišaj alebo infekcie.