Recepty na domáce prírodné bielenie zubov

Prípravky na bielenie zubov bývajú drahé a často neúčinné, aj keď stoja desiatky eur. Tak ako si teda vybieliť zuby bez toho, aby ste si kupovali drahé prípravky alebo aby ste chodili na drahé bieliace procedúry? Stačí, ak si pripravíte takéto prípravky doma a zároveň budú prírodné, bez zbytočných chemikálií. Nepotrebujete žiadne drahé suroviny, takmer všetko máme doma každý z nás. 

Recepty na domáce prírodné bielenie zubov (Foto: pixabay.com)

Pozor pri bielení na citlivé zuby

Pri prírodnom a domácom bielení zubov je jasné, že sa vám hĺbkovo zuby nevybielia. Budete mať ale zuby belšie a vyčistia sa vám hlavne žlté škvrny od kávy, sladených nápojov, červeného vína a cigariet. Treba taktiež na začiatok pripomenúť, že nie len takéto prírodné bielenie, ale aj bielenie prostriedkami z lekárne či drogérie nie je vhodné pre každý typ zubov a pre každého z nás. Najprv by ste to mali prekonzultovať s vašim zubárom a potom zvážiť, či nemáte problém s citlivosťou a oslabením zubov. Ak sa chcete o bielení zubov poradiť, pomôže vám zubná ambulancia.

Recepty na bielenie

Ak máte citlivejšie zuby a nechcete si ich bielením ešte viac poškodzovať, vyskúšajte všestranný kokosový olej. Okrem toho že zuby bieli, pôsobí antibakteriálne, odstraňuje zápach z úst a chráni zuby pred kazmi. Ďalším prostriedkom na bielenie zubov je kombinácia sódy bikarbóny a citrónovej šťavy. Keďže je šťava z citrónu kyselinou, dokáže vyťahovať zo zubov žltý nádych a tak ich účinne bieliť. Zmiešajte si v miske alebo na tanieri sódu bikarbónu so šťavou z citrónu, naberte si časť na kefku a umývajte si zuby ako so zubnou pastou. Nezabúdajte však, že by ste túto metódu bielenia nemali používať častejšie ako raz za týždeň, pretože si môžete poškodiť zubnú sklovinu.

V poslednej dobe je obľúbené kupovať si na bielenie špeciálny čierny prášok, no stačí si ho pripraviť aj doma zo živočíšneho uhlia. Je to jeden z najlacnejších a najdostupnejších spôsobov na bielenie zubov. Jednu z tabliet živočíšneho uhlia rozdrvte na prášok, potom ho naneste na zubnú kefku a umyte si s ním zuby. Ideálne je tento spôsob opakovať trikrát do týždňa.