Potrebujete novú tlačiareň? Nezabudnite, že jej využitie závisí od dostupnosti tonerov

Domácu tlač si s obľubou užívajú ľudia už niekoľko desaťročí. V minulosti ste si mohli niečo podobné dovoliť len na úradoch a v špeciálnych prevádzkach, ktoré vám za mierny poplatok konkrétne služby poskytli. Dnes má vlastnú tlačiareň takmer každá jedna domácnosť a naplno si jej funkcie užíva. Môžete tak urobiť aj vy, len nesmiete zabudnúť na dostupnosť tonerov ku konkrétnej značke.

Potrebujete novú tlačiareň? Nezabudnite, že jej využitie závisí od dostupnosti tonerov

Potrebujete novú tlačiareň? Nezabudnite, že jej využitie závisí od dostupnosti tonerov (Foto: naplne-do-tlaciarni.sk)

Oplatí sa investovať do drahej značky?

Čím drahšia a známejšia značka tlačiarne, tým bude výber potrebných tonerov jednoduchší. Ak si zvolíte ale originálne náplne, počítajte s tým, že ich cena bude vyššia. Vybrať si ale môžete dostupné lacné tonery, s ktorými si dokážete zaistiť rovnako kvalitnú tlač na tej najlepšej úrovni.

Kompatibilné tonery si objednáte aj na internete, dávajte si pozor na označenie tlačiarne a model, ktorý doma máte. Výber vhodného toneru ale nie je naozaj žiadnou zložitou vecou, ktorú by ste inak nezvládli.

Atramentové alebo laserové?

Ďalšia vec, ktorá pri tlačiarni rozhoduje, je, či potrebujete atramentovú alebo laserovú tlačiareň. Atramentové tlačiarne sú skvelé pre domácu tlač vďaka výtlačkom kvality fotografií, nižším nákladom atramentu a viac možnostiam pripojenia. Laserové tlačiarne sú vhodné zasa pre bežné používanie vo firmách a väčších prevádzkach s tlačou vo vysokom objeme vďaka veľkokapacitným tonerom a omnoho rýchlejšej tlači.

Bezdrôtové pripojenie

S káblom do elektrickej siete by ste počítať mali, no ostatné pripojenia a ovládanie tlačiarne je možné aj vďaka Wi-fi alebo Bluetooht rozhraniu. V praxi to znamená, že ak si budete chcieť niečo vytlačiť a našli ste to v mobile, nie je nutné k tomu zapínať stolový počítač alebo notebook. Príkaz môžete zadať aj cez mobil a už len čakať, kedy vám výkonné tonery Xerox vytlačia požadovaný dokument alebo fotografiu.

Keď sme už pri tej rýchlosti, aj tá bude pre vás možno dôležitá, no overíte si ju až v praxi. Všímať si to môžete na popise v letáku v obchode alebo e-shope. Určite ale zistíte, že tlačiareň je so svojou kopírkou a skenerom dokonalé multifunkčné zariadenie, ktoré bude využívané non-stop.

Text:PR