Lyžovačka na Liptove: Sneh sa tam vždy nájde!

Plánujete príjemný a aktívny oddych na zimnej dovolenke? A čo tak lyžovačka na Liptove? Neotáľajte dlho a začnite vybavovať ubytovanie. Liptov ponúka skvelé možnosti na lyžovačku aj iné zimné radovánky.

Lyžovačka na Liptove: Sneh sa tam vždy nájde!

Lyžovačka na Liptove: Sneh sa tam vždy nájde! (Foto: Bigstockphoto)

Malebný Liptov sa rozprestiera na severe stredného Slovenska a patrí k najviac navštevovaným regiónom. Skrýva v sebe viacero skvelých lyžiarskych lokalít, k tým najznámejším určite patrí Jasná Nízke Tatry, Malinô Brdo či PARK SNOW Donovaly. Ak sa tam chystáte aj vy, určite si nezabudnite vopred zarezervovať ubytovanie. Liptov je totiž žiadaný pre množstvo návštevníkov. Ubytovanie si môžete pohodlne objednať na stránke https://www.kiskatravel.sk/slovensko/region/liptov. V ponuke sa nachádza množstvo chát, penziónov a hotelov, ktoré ponúkajú ubytovanie na Liptove.

Jasná

Priestor na rôzne aktivity a nádherné prostredie čaká návštevníkov v stredisku Jasná Nízke Tatry. Stredisko nájdete v pohorí Nízke Tatry, pričom najznámejším lyžiarskym kopcom je druhý najvyšší vrchol – Chopok. Severná aj južná časť Chopku ponúka množstvo aktivít, zábavu i možnosti na aktívny oddych. Zjazdovky sú upravené podľa potrieb rôznych lyžiarov, takže si na svoje prídu začiatočníci, rodiny s deťmi aj pokročilí lyžiari.

Malinô Brdo

Lyžiarske stredisko Ružomberok – Malinô Brdo sa nie nadarmo radí k najdôležitejším strediskám. Jeho história dokonca siaha do polovice 20. storočia, kedy nadšenci zimných športov využívali na lyžovanie severné lúky Malina Brda. Len čo sa postavili prvé vleky, oblasť sa stála vyhľadávaným miestom.

Donovaly

K najznámejším lyžiarskym strediskám nepochybne patrí aj PARK SNOW Donovaly, ktorý sa rozprestiera na rozhraní dvoch národných parkov – Nízke Tatry a Veľká Fatra. Zjazdovky v stredisku majú dokopy 11 km a sú sústredené v dvoch areáloch, ktoré sú prepojené tromi krátkymi vlekmi. Areál Záhradište je vhodný pre začiatočníkov a trochu pokročilých lyžiarov. Pre tých pokročilých je zase tým správnym areál Nová hoľa.

Text: PR