Aké kúsky by nemali chýbať vo vašom jesennom šatníku?

V prípade módy sa počas jesenných mesiacov dá naozaj dosýta vyblázniť. Môžete kombinovať hrubé vlnené svetre s ľahkými blúzkami i pončá s koženými bundami. Samozrejme, všetko by malo spolu ladiť, takže určite nezabudnite ani na doplnky, ako je šál, klobúk či rukavice. Čo by vám v jesennom šatníku určite nemalo chýbať?

Aké kúsky by nemali chýbať vo vašom jesennom šatníku?

Aké kúsky by nemali chýbať vo vašom jesennom šatníku? (Foto: bigstockphoto.com)

Kabáty i dámske prechodné bundy

Kabát alebo predĺžená bunda si nájdu svoje miesto v každom šatníku. Okrem toho, že vám dodajú šmrnc, dokážu vás pri tom aj zahriať. Nič nepokazíte kabátom v základnej farbe – v čiernej či béžovej, no pokojne môžete siahnuť aj po pestrejších farbách. Jeseň predsa hýri farbami. Súčasťou vašich šatníkov by nepochybne mali byť aj dámske prechodné bundy. Rôzne farby, rôzne strihy, rôzne materiály. Jedna totiž nikdy nestačí. Výhodou je, že dámske prechodné bundy môžete využiť nielen na jeseň, ale aj počas teplejšej zimy či chladnejšej jari. Stačí ich len dobre zladiť.

Doplnky, ktoré zahrejú

Všemožné kombinácie materiálov sa však nie vždy hodia do sychravého jesenného počasia. Vtedy je čas siahnuť po teplých doplnkoch. V posledných rokoch klobúky zažívajú veľký návrat. Nechýbajú na hlavách módnych blogeriek či slávnych osobností. Dá sa skombinovať s koženou bundou, pončom i kabátom. Šály, šatky – tých jednoducho nikdy nie je dosť. V jeseni sa vám zídu, nech už je akékoľvek počasie.

Členková obuv

Na balerínky a inú podobnú obuv je už chladno, no do oteplených topánok sa ešte nikomu nechce. Zlatou strednou cestou a neoddeliteľnou súčasťou jesenných dní sú členkové čižmy. Jednoducho ich skombinujete s hocijakým outfitom, čo už chcete pôsobiť elegantne alebo športovo. Čo sa týka farieb, nič neskazíte odtieňmi bordovej, hnedej i klasiky v podobe čiernej.

Text: PR